Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Podczele

Podczele i Kołobrzeg

Podczele to obecnie wschodnia dzielnica Kołobrzegu. Podczele nie ma aż tak długiej przeszłości, powstało jako zaplecze dla konstruowanego, dla lotnictwa III Rzeszy, od 1935 roku lotniska w ościennym Bagiczu. Pobudowano tu osiedle garnizonowe, koszary oraz kasyno dla załogi lotniska.

W 1945 roku Podczele razem z lotniskiem zajęła Armia Sowiecka. Tak jak w wielu takich miejscach w naszym kraju stanęło w tym miejscu samowystarczalne miasteczko radzieckie ze szpitalem, szkołą, sklepami oraz blokowiskiem. Stacjonowało w tym miejscu około 2 tys. żołnierzy z rodzinami. W 1992 roku w momencie wycofywania się wojsk radzieckich z naszego kraju Podczele przeszło w granice administracyjne Kołobrzegu.
Całkiem szybko, z powodu bliskości oraz przystąpienia do Kołobrzegu, miejscowość stała się zamieszkałą – Kołobrzeg Podczele. Przeważa tu dawna zabudowa po koszarowa oraz poradzieckie blokowiska z dużej płyty. Spotkamy tu także resztki infrastruktury lotniczej – hangary, drogi kołowania, schrony. To także ciche oraz spokojne miejsce. Miejscowość oddzielona jest od Kołobrzegu lasem oraz rozlewiskiem słonych bagnisk – stanowiących utworzony w 1996 r. Ekopark Wschodni. Obszar Podczela jest też elementem Parku Krajobrazowego – Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.
Ów spokój uznają zapewne rodziny. Jest w tej okolicy sporo miejsca do rekreacji oraz jazdy rowerem, a na podczelskim, piaszczystym brzegu Morza Bałtyckiego nie ma tłumów nawet w tzw. szczycie wakacji. A jeśli ktokolwiek będzie wzdychał za ciekawostkami gwarnego letniska – może wybrać się do pełnego atrakcji  turystycznych Kołobrzegu.
Funkcjonują tutaj ośrodki urlopowe, domy wakacyjne oraz wiele mieszkań prywatnych proponujących kwatery oraz pokoje. Przeróżną ofertę noclegów w Podczelu i samym Kołobrzegu znajdziesz na stronie: www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery