Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość morska, administracyjnie autonomiczna, ale jednakże uważana przeważnie z Mielnem jako zespół miejscowości. Jest to następstwem tego, iż oba wczasowiska leżą obok siebie, spaja je jedna ulica, wzdłuż której, wybudowano liczne obiekty noclegowe, sklepy, punkty gastronomiczne, rozrywkowe itd. Granica między miejscowościami uległa rozmyciu.

Wczasowisko Unieście jest nadzwyczajnie atrakcyjnie zlokalizowane – od północy graniczy z Morzem Bałtyckim, tymczasem od południa – z znacznym jeziorem Jamno. Nadbałtycka plaża w miejscowości tej jest szeroka (od trzydziestu do czterdziestu pięciu metrów), na ogół piaszczysta, z ustalonym o długości 100 m, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu pobudowano przed laty drewniane falochrony, na których najczęściej przesiadują ptaki morskie, a nieraz balansują także turyści pozujący do pamiątkowych fotografii. Przy plaży znajduje się wiele budek z lodami, goframi, punktów gastronomicznych, smażalni ryb, barów.
W miejscowości w latach 90-tych dwudziestego w. zbudowano morską przystań rybacką, zaopatrzoną w wyciągarkę. tuż przy przystani, na plaży zobaczyć można kutry.
Letnicy, którzy nie pożądają tłoku na plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. Na jego brzegach zbudowano liczne przystanie żeglarskie, z uwagi na chętnie uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na Jamnie można żeglować, pływać na rowerach wodnych, łodziach, kajakach itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego zlokalizowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, stąd też, w okresie letnim, zabierani są turyści na rejsy po Jamnie statkiem Mila.
Unieście wraz z Mielnem to znaczący kurort nadmorski, który – z racji licznych dyskotek, klubów, rozrywek – ukochali sobie zwłaszcza ludzie lubiący taniec, zabawę, muzykę i tak zwane „nocne życie”.
W okresie letnim Unieście może ulokować naprawdę wielu wczasowiczów, gdyż baza noclegowa jest tutaj bardzo bogata i różnorodna. W Unieściu i Mielnie można odnaleźć w gruncie rzeczy każdy rodzaj noclegu – o różnorodnym luksusie, standardzie i w zróżnicowanej cenie. Pełna i bogata oferta przedstawiająca noclegi w Mielnie i Unieściu dostępna jest na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery