Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża wioseczka nadmorska naszego wybrzeża nadbałtyckiego, umiejscowiona blisko (dwa km) lubianego letniska – Mielna. Mielenko niezmiernie różni się od swego popularnego i zatłoczonego w sezonie sąsiada. Przeważa tutaj cisza i spokój, tak więc jest to akuratna lokalizacja dla zmęczonych hukiem i wielkomiejskim harmiderem.

Zobaczymy tu malownicze widoki – na przykład wysadzana starymi drzewami lip droga wiodąca do Mielna, lub sporadycznie napotykane w kraju, porośnięte wymagającymi czystego środowiska porostami, drzewa tureckiej leszczyny obok drogi w kierunku Chłopów. Natomiast w wypadku nabrania woli na morskie atrakcje, rozrywki, puby, muzykę, dyskoteki i barwne kramy, warto udać się do kurortu Mielno nawet pieszo – potrwa to w przybliżeniu 20 minut. Żeby dojść do Mielna powinno się pójść na wschód, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest fascynująca miejscowość Chłopy, wprowadzona w całości do indeksu zabytków.
Plaża w Mielenku jest całkiem szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku (z małą domieszką kamieni, które w nieznacznie większej liczbie znajdują się ledwie na brzegu, przy wejściu do wody) oraz – co najważniejsze – nie przeludniona nawet w sezonie wakacyjnym. Trasa na plażę prowadzi przez las, ciągnący się wzdłuż wydm, a zejście na plażę jest łagodne, szerokie, piaszczyste oraz wygodne. Z morza sterczą tak charakterystyczne dla tego regionu zrobione z drewnianych belek falochrony, na których nagminnie odpoczywają mewy.
W porównaniu z ludnymi kurortami króluje tu spokój, pomimo tego nie oznacza to, iż jest w tym miejscu pusto i nie ma niczego. Są tutaj smażalnie oraz innego rodzaju miejsca gastronomiczne, różne kioski oraz baza noclegowa, na którą głównie składają się pokoje gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy. Ciekawą ofertę pokazującą noclegi w Mielenku oraz Mielnie znajdziesz tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery