Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Mielno

Mielno plaża

Mielno to chyba jeden z najbardziej kojarzonych przez mieszkańców Polski kurortów nadmorskich na zach. pobrzeżu Bałtyku. Szczególnie interesujące położenie w sąsiedztwie morza i rozległego jez. Jamno – to ewidentna zaleta Mielna. Letnisko to jest także siedzibą władz gminnych.

Najcenniejszym pozytywem tej miejscowości wypoczynkowej jest morze. Morze Bałtyckie jest samoistnym źródłem jodu – mikroelement ten wspiera utrzymanie w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego brak z kolei, prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niestety najwięcej tego mikroelementu znajduje się powietrze w okresie jesiennych i wiosennych sztormów.
Ale Mielno dla większości urlopowiczów to zwłaszcza rozległa i strzeżona plaża. Plaża jest piaszczysta, ale gdzieniegdzie można znaleźć na niej mniejsze, kolorowe kamyki. Na plaży wczasowicze bardzo często zobaczyć mogą łodzie rybackie tutejszych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z plaży w morze „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce odpoczynku mew i innych ptaków.
Mielno to gwarny kurort – z okolicznym Uniesciem łączy je deptak wzdłuż którego umiejscowiona jest ogromna ilość barów, smażalni, kafejek, budek z lodami, goframi a także kiosków z pamiątkami i miejsc rozrywki. Wieczorową porą letnisko rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.Bliskość jeziora Jamno – jednego z większych w kraju – z spokojnymi, płytkimi wodami powoduje iż masowo odwiedzają je fanatycy sportów wodnych: kajakarze, żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy. Miejsce to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni kupić pozwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z bogatych w sieję, okonia, węgorza, sandacza, leszcza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to też miejsce pobytu dużej ilości gatunków ptaków wodnych – spotkać można tu czaple siwe, łabędzie, perkozy oraz różnorodne gatunki dzikich kaczek.
Wielbiciele historii też odnajdą coś co ich zaciekawi – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego pochodzący z piętnastego w. z wieżą z XVI w. i barokową, obficie zdobioną amboną z osiemnastego wieku. Przy ulicy Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z pocz. XX wieku. Dodatkowo w Mielnie są też 2 bunkry oraz zabytkowa pochodząca z XIX stulecia wykonana z drewna willa z tarasem widokowym i okrągłą wieżyczką.
Tutaj –> www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie <– znajdziesz noclegi w Mielnie Noclegi – od komfortowych hoteli, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po campingi.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery