Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Gąski

Gąski

Gąski – mała osada wakacyjna, leżąca na pobrzeżu naszego morza, pośród pól, z lasem na zach., w sąsiedztwie Mielna. Najwcześniejsze wzmianki o wsi pochodzą z pierwszej poł. siedemnastego stulecia.
Największą zaletą wczasowiska jest całkiem rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, z pasem wydm, urokliwie porośniętym roślinami. Na plażę kieruje nas dość dużo zejść – jedne piaszczyste, inne z niewysokimi schodkami.

Opodal kąpieliska zlokalizowana jest pobudowana w 19. wieku, wysoka na więcej niż 50 m, zabytkowa, pomimo tego wciąż użytkowana latarnia morska. Blask z latarni, w dobrych warunkach jest zauważalne z odległości prawie dwudziestu mil morskich. Latarnia jest, jak większość latarń nad naszym morzem, udostępniona do zwiedzania – po pokonaniu 190 spiralnych, wykonanych z granitu schodków, można nasycać się pięknym krajobrazem morskim, widokiem na Gąski i przylegające miejscowości. Kolejnym zabytkiem Gąsek jest neoklasycystyczny Pałac Morski z 2-giej połowy 19. wieku, w którym obecnie jest ośrodek wypoczynkowy.
Z miejscowości warto wybrać się na spacer plażą do sąsiedniej, oddalonej w przybliżeniu ok dwa i pół kilometra miejscowości Sarbinowo. Po przejściu dodatkowych dwóch kilometrów urlopowicz dojdzie do następnego letniska – wsi, która nazywa się Chłopy i jest całkowicie wprowadzona do wykazu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy starej osady rybackiej.
Ten kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać pośród wielu rodzajów noclegów – kwater, pokoi gościnnych,domów gościnnych, domów wczasowych czy ośrodków wypoczynkowych. Różnorodna oferta prezentująca noclegi w Gąskach dostępna jest tu: www.gaski.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery