Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Dźwirzyno

Dźwirzyno

W sąsiedztwie (ok 12 kilometrów) dużego miasta tego fragmentu wybrzeża – Kołobrzegu umiejscowiona jest miejscowość rybacka a równocześnie miejscowość wczasowa Dźwirzyno. Dźwirzyno leży jednocześnie nad Bałtykiem i jeziorem Resko.

Miejscowość położona jest wzdłuż trasy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, jaka w Dźwirzynie nosi nazwę ulica Wyzwolenia. Przy niej rośnie 16 leciwych, przeszło 250-letnich dębów szypułkowych – pomników natury.
Ościenne jezioro łączy się z Bałtykiem poprzez Kanał Resko. Jeszcze w XV w. jezioro Resko miało ujście w okolicach dzisiejszego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał tam prężnie port i obawiający się rywalizacji mieszczanie z Kołobrzegu zagrodzili go, topiąc u jego wejścia statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w położeniu dzisiejszego Mrzeżyna wykopali kanał dając nowe ujście Redze. Z kolei kanał Resko zaistniał wskutek przerwania przez sztormowe wody Bałtyku mierzei rozdzielającej jez. Resko od Morza Bałtyckiego. Dzięki temu powstać mógł port. W dzisiejszych czasach w Dźwirzynie działa port rybacki.
W XIX w., wskutek rozkwitu komunikacji, do wioski zaczęli przybywać pierwsi wczasowicze. Urzekła ich piękna, o jasnym, drobnym piasku, dość szeroka plaża. Można na niej, oczywiście poza plażowaniem i kąpielami morskimi, grać w siatkówkę plażową, a latem odbywa się tu „Bieg ku słońcu” o trofeum wójta gminy. Ponad piaszczystym brzegiem można też przyglądać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od miejscowości oddziela dosyć wysokie (do 16 m) pasmo wydm porośniętych sosnowym lasem.
Za to na wodach morza oraz jeziora Resko można ćwiczyć coraz modniejszy w Polsce windsurfing. Resko to też miejsce dla uprawiania innych dyscyplin sportów wodnych i wędkarstwa.
Miejscowość ma również status uzdrowiska – wspomaga się tutaj leczenie chorób układu oddechowego i krążenia. Z czasem popularniejsze stają się wczasy lekarskie i wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów a nawet domów gościnnych tworzy ofertę skierowaną do kuracjuszy.
Dźwirzyno dysponuje bogatą bazą noclegową, której oferty można odnaleźć tu: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Tworzą ją przeważnie pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki, lecz nie brak także wygodnych apartamentów. Dźwirzyno to też miejsce, w którym urządzane są obozy, kolonie dla dzieci.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery