Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Łazy

Łazy

Łazy to urokliwa, morska wieś umiejscowiona blisko Mielna. Osobliwe położenie między Bałtykiem a dwoma jeziorami Bukowo oraz Jamno przyciąga w podobny sposób urlopowiczów i wędkarzy. Jamno – 9. gdy mówimy o powierzchni jezioro w kraju.

Obejmuje powierzchnię przeszło dwa tysiące dwieście hektarów. Pomimo dużej powierzchni to niezmiernie płytkie jezioro. Średnia głębokość to około półtora metra a maksymalna coś koło czterech. Po Jamnie można także udać się na rejs statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich spragnionych bliskiego kontaktu z przyrodą oczekuje Rezerwat Przyrody „Łazy”. Rezerwat to obszar lesisto bagienny o powierzchni trochę ponad dwustu hektarów zorganizowany w dwa tysiące siódmym roku. Chroni się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a przede wszystkim unikalne i charakterystyczne dla tego obszaru typy roślin na przykład: woskownicę europejską oraz storczyka Fuchsa. Rezerwat to część obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla zwolenników kąpieli morskich i słonecznych kartą atutową wczasowiska Łazy jest szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o komfortowych dojściach do wody, lecz niespecjalnie szeroka. Charakteryzuje się też nieregularnym kształtem brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi trawami oraz urokliwym lasem sosnowym , tymczasem same zejścia są przeważnie wyposażone w wygodne schodki. Las ów ma znaczne cechy lecznicze – wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Dodatkowo sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży widokowej.
Zaraz za wydmą umiejscowione są pierwsze budynki – przeważnie są to domy gościnne, ośrodki wczasowe a także pensjonaty oferujące kwatery i pokoje w Łazach. Stąd jest rzeczywiście blisko na plażę. Zatem turyści, lubiący zakwaterowanie nieopodal plaży i morza, nierzadko wybierają noclegi w Łazach.
Oprócz wielbicieli plażowania oraz morskich fal, do Łazów – mając na uwadze bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o odpowiednio zagospodarowanych krajach – przyjeżdżają tu wielbiciele sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Pozwalają one na wędkowanie na spining a także na 2 wędki na całym jeziorze Jamno – można tu złowić sieję, sandacza, okonia, węgorza. Najwięcej jednakowoż jest tak zwanej drobnej rybki.
Wydaje się, że powyższe zalety miejscowości są wystarczające aby wybierając noclegi nad morzem zastanowić się nad pobytem w Łazach.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery