Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Chłopy

Chłopy chałupa

W pobliżu Mielna, około 17 km w kierunku wschodnim od Sianożęt, zlokalizowana jest nieduża, o rybackim charakterze, wieś – Chłopy. Nie jest to tłoczny kurort niczym pobliskie miejscowości Mielno czy Unieście, jest to natomiast sielankowe i sielskie letnisko. Z czasem, wespół z rozrostem turystyki w sąsiedztwie, Chłopy w podobny sposób tracą swój typowo rybacki klimat.

Jednakże w odróżnieniu do innych nadmorskich letnisk osada ta całkowicie została wprowadzona do wykazu zabytków – ażeby zachować charakter pochodzącej z XIX wieku wsi rybackiej. Ocaliło się w tej okolicy dużo zabytkowych, pochodzących z 19. w. domów o specyficznej dla tego rejonu konstrukcji szkieletowej. Chłopy mają atmosferę żywego skansenu, urzeka to wczasowiczów, szukających czegoś innego.
Ale miejscowość ta to nie tylko „skansen” – to dodatkowo zwyczajowe wczasowisko z piaszczystą, czystą oraz szeroką plażą, otoczoną od południa pasem niedużych wydm, z trawami oraz lasem sosnowym, stwarzającym, wraz z morskim powietrzem przesyconym jodem specyficzny nadmorski mikroklimat. Latem kąpielisko jest chronione przez ratowników. Niezapomniane wrażenie na wczasowiczach robi również przystań rybacka – i usytuowane tuż na plaży kutry rybackie, można powiedzieć, iż w tym miejscu wypoczywa się w cieniu łodzi rybackich. Przystań to też punkt gdzie można zakupić tanią i nade wszystko świeżo złapaną rybę. Dla tych, którzy nie mają ochoty oddawać się na wczasach własnoręcznym smażeniem – na świeżą rybę zapraszają pobliskie smażalnie oraz wędzarnie. Ci, którzy chcą wypróbować swe umiejętności wędkarskie, mogą skorzystać z urządzanych za sprawą miejscowych rybaków rejsach wędkarskich. Biorąc pod uwagę powyższe atuty Chłopów, warto je rozważyć wybierając noclegi nad Morzem Bałtyckim.
Tuż przy plaży, zaraz za wydmami zlokalizowane są pierwsze domy, gdzie znaleźć można stosunkowo niedrogie noclegi Chłopy zaś  to duża baza noclegowa – campingi, domy gościnne, pokoje gościnne, pensjonaty oraz domki wakacyjne – oraz przystosowana do każdego „portfela”.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery