Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie molo

Ustronie Morskie to nieduża miejscowość letniskowa położona na Pomorzu Zachodnim, około 12 kilometrów na wschód od Kołobrzegu. To także siedziba gminy, a przez miejscowość przechodzi droga krajowa nr 11, zapewniająca dobry dojazd. Wioskę na stałe zamieszkuje trochę więcej niż dwa tysiące mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na wypoczynek rodzinny i aktywny. Nie jest tu gwarnie jak w dużych  kurortach nadmorskich jak Mielno, Międzyzdroje czy Łeba. Przez miejscowość przebiegają szlaki zarówno rowerowe jak i piesze. Jeden z nich wiedzie do jednych z najstarszych dębów w Polsce – ponad 800-letniego Bolesława i ponad 650- letniego Warcisława. Ten pierwszy na wysokości 1,3  metra ma obwód prawie 7 metrów, a średnica korony to 18 metrów.
Ustronie Morskie, to letnisko – a jak letnisko – to plaża! Tutejsza plaża to oczywiście dużo  piasku, strzeżone kąpielisko i piękny klif. Dodatkowo w morze wychodzi długie na 100 metrów molo. Dodatkową ciekawostkę na plaży stanowi przystań rybacka i stojące na niej kolorowe kutry.  Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby w pobliskich smażalniach i wędzarniach.  Na plażę z miejscowości turystów prowadzą 3 wejścia z ulic Kościuszki, Okrzei i okolic przystani rybackiej. Dużą ilość wczasowiczów ucieszy zapewne fakt, iż z głównej ulicy Wojska Polskiego do plaży jest zaledwie 300 metrów.
W pobliskiej miejscowości Bagicz (4 km na zachód) znajduje się lotnisko, niegdyś niemieckie,  później radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Obsługuje ono ruch czarterowy i turystyczny małych (do 20 pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotów nad okolicą samolotem lub motolotnią.
Jeśli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – znajdzie je w pobliskim Kołobrzegu. Stamtąd można  również wypłynąć w krótki rejs po Morzu Bałtyckim lub nawet udać się na dłuższą wycieczkę na duński Bornholm.
Pomimo, iż nie jest to tłumny kurort, to znajdziemy tu ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy  wypoczynkowe, pokoje gościnne i kwatery zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery