Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Sarbinowo

Sarbinowo

Położona wzdłuż ul. Nadmorskiej, równolegle do Bałtyku wieś Sarbinowo, to niechybnie najładniejsza wieś gminy Mielno. Współczesne Sarbinowo położone jest blisko brzegu Bałtyku, ale nie od zawsze tak było.

Swego czasu, wczasowisko leżało około półtora km od brzegu, z czasem morze wymywało brzeg i aby chronić miejscowość na początku XX stulecia wybudowano mur długi na kilometr. Jak się bez trudu można przekonać mur zdał sprawdzian i wciąż możemy podziwiać Sarbinowo.
Po dziś dzień zachował się najbardziej sławny zabytek miejscowości – neogotycki kościół z połowy dziewiętnastego w. Co roku, w wakacje – 15 sierpnia organizowany jest tutaj festyn w czasie odpustu – przyciąga on setki turystów. W świątyni umieszczone są też pamiętające 19. stulecie organy, dzięki którym świątynia jest miejscem licznych występów chórów, śpiewaków operowych, znanych muzyków. Poza świątynią w Sarbinowie natknąć się można na zabytkowe, XIX-wieczne domy rybackie a także pensjonaty z początku XX w.
W Sarbinowie, w następstwie jego położenia, znajdziemy jak najbardziej czystą a także piaszczystą plażę – znakomite miejsce do kąpieli morskich oraz słonecznych. W sezonie na plaży działają bary, a nasi milusińscy znajdą dla siebie moc atrakcji.Ukochaną przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest mini zoo, zlokalizowane w otoczenia skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na rozległym, ogrodzonym, zielonym obszarze łatwo spotkać można pawie, kury, bażanty, świnki wietnamskie bądź kozy miniaturki. Amatorów hippiki zaprasza natomiast ościenna, nieduża stadnina.
Ze wsi Sarbinowo warto udać się w kierunku wschodnim na przechadzkę do pobliskiego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to tylko 7 kilometrów, a na zachód do latarni w Gąskach (ok 5 km).
Jeśli zaintrygowało Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery