Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Rogowo

RogowoPomiędzy Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu (ok 15 km), nad morskim brzegiem znajduje się nieduża wieś letniskowa – Rogowo. Osada leży również przy jeziorze Resko Przybrzeżne.

Dzieje miejscowości sięgają XV wieku. Wówczas to Kołobrzeżanie zablokowali port morski w Regoujściu, zatapiając w jego wejściu statki z kamieniami. Zbudowano nowy port w okolicznym Mrzeżynie wykopując nowe ujście rzeki Rega, a ludzie zaczęli osiadać w okolicach obecnej osady Rogowo. Przed Drugą Wojną Światową funkcjonował tu niemiecki garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko baza dla latających łodzi. Do 1998 r. była tutaj polska jednostka wojskowa.
Z głównej ulicy Rogowa, łączącej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad morski brzeg jest tylko 200 – 300 m. Tutejsza plaża jest piaszczysta i szeroka. Dodatkowo, nie ma tutaj rzeszy turystów, nawet w szczycie sezonu. W okolicznym jeziorze można wędkować czy też uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing). Na Redze natomiast, urządzane są kajakowe spływy.
Tak to już bywa że, letniska w większości wypadków, oferują odpoczynek nastawiony na określoną grupę osób. Na Rogowo zdecydują się właściwie osoby ceniące spokój, rodziny z dziećmi i seniorzy. Nie ma tu renomowanych dyskotek, klubów, jest z kolei sąsiedztwo jeziora i lasów zachęcające do spacerów a także przejażdżek rowerowych. Funkcjonuje tutaj dosyć duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie jedynie dla „wojskowych”), niemniej jednak oprócz niego, noclegi w Rogowie to przeważająco pensjonaty, domki nad morzem, domy wypoczynkowe oferujące kwatery i pokoje, a również pola namiotowe.

Na podstawie: www.rogowo.com.pl

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery