Sianożęty noclegi, informacje i wczasy w Sianożętach

Grzybowo

Grzybowo nad morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość położona wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest jedynie pięć kilometrów. Grzybowo leży w bezpośrednim pobliżu Bałtyku – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską.

Uformowały się tutaj obszerne torfowiska – które w przeszłości używane były jako źródło opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Choć Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to kształtuje ono w tej okolicy zatokę o długości ok 7 kilometrów i szerokości do 800 m. Takie położenie skutkuje tym, że Bałtyk ma w tej okolicy wyższą temperaturę niż na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na miejscowy piaszczysty brzeg wiedzie 5 oznakowanych zejść, w wakacje funkcjonują tu 4 strzeżone plaże, każde długie na 100 m. Plaże są dość szerokie (30-50 metrów), o bardzo jasnym piasku – to „sprawka” cyrkonu i kryształów kwarcu intensywnie tu występujących. W trakcie jesiennych a także wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste warstwy piasku oraz płucze ten, który poprzednio tam się znajdował. Z tego powodu, tutejsze plaże są aż tak czyste. Pomiędzy miejscowością Grzybowo a Dźwirzynem znajduje się fragment plaży, który od dwudziestu lat zajmują naturyści.
Windsurfing oraz kitesurfing to sporty ogromnie modne ostatnimi czasy, nie dziwi więc, iż zastaniemy wielbicieli tych sportów też w Grzybowie. Jeżeli ktoś dopiero chciałby spróbować swych sił w tych dyscyplinach, powinien udać się do ościennego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkółek, które nauczają podstaw tych dyscyplin sportowych na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie znajdziemy także wiele lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tu dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie porastają: pnącze wiciokrzew pomorski, paprocie (rzadki długosz królewski) czy storczyk kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również dobre miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas dużo nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy też mnóstwo muzeów, zabytków oraz kin czy teatrów.
W Grzybowie działa bogata baza zarówno gastronomiczna jak i turystyczna. Bogatą ofertę prezentującą noclegi w Grzybowie odkryjesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy:

Sianożęty nad morzem

Sianożęty - serwis turystyczny miejscowości: noclegi, atrakcje, informacje

POBIEROWO noclegi w Pobierowie

Pobierowo kwatery